Štítenky
Štítenka Fiorinia phantasma (syn. Fiorinia coronata) taxonomicky náleží do řádu polokřídlí, čeledi štítenkovití. Štítenka je polyfágní škůdce, který byl dosud zaznamenán na zástupcích více než 20 čeledí rostlin. Preferuje čeledi arekovité (palmy), dále řady okrasných rostlin jako jsou fíkusy, monstery, pandány a některé ovocné plodiny jako chlebovník či liči.
Štítenka napadá spodní stranu listů rostlin. Když už je hustota vyšší, první larvy instaru kolonizují i svrchní stranu listů. Jakmile najdou vhodné místo, přisají se, vytvoří si voskový štítek a dále nikam neputují. Sání štítenek působí žluté skvrny na svrchní straně listů napadených rostlin. Jak početně narůstají populace škůdce, intenzivní sání může způsobit opad listů, ztrátu vitality rostlin a jejich zakrnění. Dospělé samičky jsou asi 1,25mm dlouhé, tvarem připomínají mušli a vykazují se červeně zbarvenými příčnými proužky. Přisedlé a beznohé samičky se ukrývají v brnění z vosku, ze starých larválních svleček a z výkalů. Samečci štítenky jsou bílého zbarvení.
Chemická ochrana proti štítenkám je zpravidla komplikovaná, protože jsou po většinu svého života chráněny voskovým štítkem (vyjma larev prvního instaru)