​​ Tel.: 545 218 156 (po - pá 8:00 - 16:00)     dotazy@biocont.cz   objednavky@biocont.cz   

Dum a zahrada
Profesni pestitele

Biologická ochrana rostlin

Aphipar (Aphidius colemani)


Parazitická vosička k ochraně před napadením mšicemi ve sklenících, foliovnících, zimních zahradách a interiérech.
KategorieŠkůdciMšice
Oblast použitíSkleník, Zelenina, Okrasné rostliny
Protimšice

Balení 500ks/100ml
x  785,00 KčOblast použití

Skleník, Zelenina, Okrasné rostliny

Proti

mšice
DOSTUPNOST: Užitečné organismy do skleníků mají vzhledem ke svému charakteru zvláštní časový harmonogram expedice. Uzávěrka objednávek je v pátek v 10 hod a jejich expedice vždy následující středu.

působení

Parazitická vosička Aphidius colemani je v dospělosti asi 2 mm velká. Samice kladou svá vajíčka jednotlivě do mšic, které jsou v důsledku parazitace znehybněny a později zahubeny. Zde probíhá vývoj vajíčka, larvy i kukly parazita. Z mumifikovaných mšic se po dvou týdnech líhne nová generace vosiček. Jedna samice Aphidia parazituje kolem 300 mšic. Napadené mšice vylučují poplašný feromon, na který reagují další mšice padáním na zem, kde většina mšic rovněž zahyne.

 

aplikace

Aplikují se až při prvním výskytu mšic. Nelze aplikovat preventivně. K signalizaci výskytu mšic jsou vhodné žluté lepové desky.  

Balení 100 ml lahvička se sypkým obsahem s pupárii, z níž se vylíhne 500 parazitických vosiček odpovídá ošetření plochy:

  • preventivní: 4.000 m²
  • lehce ozdravné: 1.000 m²
  • vysoce ozdravné: 500 m²


kompatibilita

Vosičky lze kombinovat s ostatními bioagens systému biologické ochrany rostlin. Nelze používat současně s vysoce toxickými chemickými přípravky, viz tabulka toxicity v záložce Ke stažení.

APHIPAR.pdf pdf 140.1 KB