​​ Tel.: 545 218 156 (po - pá 8:00 - 16:00)     dotazy@biocont.cz   objednavky@biocont.cz   

Dum a zahrada
Profesni pestitele

Biologická ochrana rostlin

Aphidius colemani

parazitické vosičky a draví roztoči

Parazitická vosička k ochraně před napadením mšicemi ve sklenících, foliovnících, zimních zahradách a interiérech.
KategorieŠkůdciMšice
Oblast použitíSkleník, Okrasné rostliny, Zelenina
Škůdcimšice

Balení 500 ks
x  785,00 Kč
Balení 100 ks
x  179,00 KčOblast použití

Skleník, Okrasné rostliny, Zelenina

Škůdci

mšice
DOSTUPNOST: Malá balení dostupná pouze přes sezónu. Užitečné organismy do skleníků mají vzhledem ke svému charakteru zvláštní časový harmonogram expedice. Uzávěrka objednávek je v pátek v 10 hod a jejich expedice vždy následující středu.

!! Změna dostupnosti !!

Prodej menších balení dravých a parazitických skleníkových organismů bude s koncem sezony zahradních skleníků ukončen. Tato balení si můžete objednávat ještě do pátku 25.9. do 10 hodinposlední expedice bude tedy ve středu poté:  30.září.  Velká balení bioagens budou na e-shopu k dostání i nadále.

působení

Parazitická vosička Aphidius colemani je v dospělosti asi 2 mm velká. Samice kladou svá vajíčka jednotlivě do mšic, které jsou v důsledku parazitace znehybněny a později zahubeny. Zde probíhá vývoj vajíčka, larvy i kukly parazita. Z mumifikovaných mšic se po dvou týdnech líhne nová generace vosiček. Jedna samice Aphidia parazituje kolem 300 mšic. Napadené mšice vylučují poplašný feromon, na který reagují další mšice padáním na zem, kde většina mšic rovněž zahyne.

aplikace

Aplikují se až při prvním výskytu mšic. Nelze aplikovat preventivně. K signalizaci výskytu mšic jsou vhodné žluté lepové desky.

Otevřenou krabičku s pupárii položte do místa výskytu mšic na zastíněné místo. 

Balení o 100 ks je určeno pro plochu cca 20 m2.

kompatibilita

Vosičky lze kombinovat s ostatními bioagens systému biologické ochrany rostlin. Nelze používat současně s vysoce toxickými chemickými přípravky, viz tabulka toxicity v záložce Ke stažení.