​​ Tel.: 545 218 156 (po - pá 8:00 - 16:00)     dotazy@biocont.cz   objednavky@biocont.cz   

Dum a zahrada
Profesni pestitele

Biologická ochrana rostlin

Amblyseius cucumeris

parazitické vosičky a draví roztoči

Dravý roztoč k ochraně před třásněnkami ve sklenících, foliovnících, zimních zahradách a interiérech. Omezuje i výskyt svilušky chmelové.
KategorieŠkůdciTřásněnky
Oblast použitíSkleník, Okrasné rostliny, Zelenina
Škůdcitřásněnky

Balení 5 000 ks
x  232,00 Kč
Balení 50 000 ks
x  1 400,00 KčOblast použití

Skleník, Okrasné rostliny, Zelenina

Škůdci

třásněnky
DOSTUPNOST: Užitečné organismy do skleníků mají vzhledem ke svému charakteru zvláštní časový harmonogram expedice. Uzávěrka objednávek je v pátek v 10 hod a jejich expedice vždy následující středu.

!! Změna dostupnosti !!

Prodej menších balení dravých a parazitických skleníkových organismů bude s koncem sezony zahradních skleníků ukončen. Tato balení si můžete objednávat ještě do pátku 25.9. do 10 hodinposlední expedice bude tedy ve středu poté:  30.září.  Velká balení bioagens budou na e-shopu k dostání i nadále.

působení

Amblyseius cucumeris je dravý roztoč velikosti asi 0,5 mm. Vyhledává, napadá a vysává larvy třásněnek. Je schopen se vyvíjet i na sviluškách či na pylu. Vývoj z vajíčka do dospělosti trvá v závislosti na teplotě a potravě 6-10 dnů. Dospělý roztoč denně vysaje asi 3 larvy třásněnek. 

 

aplikace

Aplikace je nutná na počátku výskytu škůdce brzy na jaře nebo i preventivně. Aplikace se provádí ručně, posypem pilinového substrátu s roztoči na rostliny, nejlépe na jejich vrcholové části a do míst výskytu škůdce.

Obsah jednoho balení o 5000 ks je určen na plochu 50 m2.

Roztoči balení v sáčcích: Zavěste sáčky na plodiny tak, aby byly chráněny před přímým sluncem a možnosti navlhnutí. 

 

kompatibilita

Roztoče lze kombinovat s ostatními bioagens v systému biologické ochrany rostlin. Nepoužívejte vysoce toxické chemické přípravky, viz tabulka toxicity v záložce Ke stažení.

Prodej menších balení dravých a parazitických skleníkových organismů bude s koncem sezony zahradních skleníků ukončen. Tato balení si můžete objednávat ještě do pátku 25.9. do 10 hodin, poslední expedice bude tedy ve středu poté:  30.září.  Velká balení bioagens budou na e-shopu k dostání i nadále.