Aphidoletes aphidimyza 100ks
Kód: ART00541Související produkty
Detailní popis produktu
Balení vystačí na plochu cca 10m2.
Vývoj:
Dospělci jsou dlouzí zhruba 2,5mm. Samci mají dlouhá, dozadu ohýbaná tykadla pokrytá dlouhými chlupy. Jsou aktivní v noci, za svítání a za soumraku. Přes den zůstávají nehybně na chráněných místech na rostlině, často blízko země. Když jsou vyrušeni, vyletí nahoru a hledají jiné místo k odpočinku. Vajíčka snáší vedle, někdy pod mšicemi, jsou oválného tvaru a mají oranžovou barvu. Samice klade převážně v noci za vysoké vlhkosti. Počet vajíček závisí na klimatu a množství zkonzumované potravy. Na rostliny bez mšic, nejsou kladena žádná vajíčka. Larvy se živí medovnicí. Snadno detekovatelné jsou až v délce 2,5mm. Když vyrostou, skáčou z listů a kuklí se v horní vrstvě vlhké půdy, kde tvoří oválné hedvábné kokony vyrobené z dlouhých lepkavých vláken.
Pokusy ukázaly, že na jeden list s 60 mšicemi, samice nakladly pět krát více vajíček než na listy s menším počtem mšic. Vajíčka jsou kladena v blízkosti mšic proto, že malé larvy dokážou za potravou ujít až 6 cm. Když larva napadne mšici, vstříkne do ní paralyzující toxin, který spustí otrávení obsahu těla. Larva poté vysává tělní tekutiny, přičemž mrtvá mšice zůstává viset na listu. Mšice zhnědne, poté zčerná a nakonec spadne.
Způsob působení:
Samice bejlomorky Aphidoteled aphidinyza kladou svá vajíčka v blízkosti kolonií mšic, které šíří vůni medovice a tím vábí bejlomorky. Larvy bejlomorky aktivně vyhledávají mšice, paralyzují je vlastním toxinem a vysají. Usmrcené mšice po několika dnech opadávají z listů rostlin. Tak dochází k redukci množství mšic a omezení napadení plodiny. Aphidoteles se v porostu dále množí a jeho působení trvá po celou dobu výskytu mšic.
Upřesnění použití:
- Aphidoteles se aplikuje co nejdříve na počátku výskytu mšic.
- Aplikace se provádí ručně, otevřením a zavěšením přepravní lahvičky v blízkosti rostlin. Nepokládejte přímo na půdu - prevence proti mravencům.
- Jakmile se bejlomorka z kokonů vylíhne, vyletí a sama začne aktivně klást vajíčka v blízkosti kolonií mšic. Bejlomorka je aktivní pouze ve tmě.
- Ponechejte ve skleníku po dobu minimálně jednoho týdne.
- Výrobek se používá pouze v chráněných prostorách - skleníky, fóliovníky, zimní zahrady, interiéry.
- Optimální podmínky: 20°C - 30°C, při teplotě nad 30°C se účinnost snižuje.
- Aphidoletes je aktivní v noci, je důležité proto udržovat noční teplotu nad 12 °C, aby byly zajištěny optimální podmínky pro kladení vajíček. Aplikujte v prostředí s vysokou relativní vlhkostí (> 70 %), abyste dosáhli nejlepších výsledků.
- Po dobu působení neaplikujte jiné přípravky na ochranu rostlin toxické vůči Aphidoteles aphidimyza.
- https://www.biocont.cz/blog/rady-a-tipy--jak-pracovat-s--bioagens/
Skladování přípravku:
Skladujte v původních obalech v suchých chladných místnostech při teplotě +10 °C až +15 ºC max. 2 dny. Uchovávejte odděleně od skladovaných potravin, nápojů a krmiv, hnojiv, desinfekčních přípravků a obalů od těchto látek. Chraňte před vlhkem, mrazem a přímým slunečním svitem. Výrobce nepřebírá odpovědnost za škody vzniklé nesprávným skladováním produktu.
Ohlědně toxicity a kompatibility s prostředky na ochranu rostlin otevřte tuto webovou stránku. https://www.koppert.com/news-information/side-effects-database/
Doplňkové parametry
Kategorie: | Mšice |
---|---|
Oblast použití: | Skleník, Okrasné rostliny |
Dostupnost: | Objednávky uzavíráme každý pátek v 10 hodin a následující středu expedujeme. |
Položka byla vyprodána… |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.